Kapital, enakost, politika, Napovedi

Okrogla miza Fenomen Piketty – napoved

Pod krovom Svobodne univerze se bo odvil Interdisciplinarni seminar Kapital, enakost, politika: Ob Pikettyjevem Kapitalu v 21. stoletju.

Seminar bo otvorila okrogla miza Fenomen Piketty, v torek, 16.12. 2014 ob 17ih v modri dvorani na Ekonomski fakulteti.

Na okrogli mizi bodo sodelovali:
- Jože Damijan in Bogomir Kovač (EF)
- Andrej Lukšič (FDV)
- Igor Pribac (FF)
- Rok Kogej (IDŠ) in
- Luka Mesec (IDS, ZL).

Okrogla miza je del interdisciplinarnega seminarja Kapital, enakost, politika, ki je nastal v sodelovanju Ekonomske in Filozofske fakultete ter Fakultete za družbene vede.
Seminar bo obsegal šest dogodkov (okrogle mize, predavanja, predstavitve) v naslednjem semestru, v katerih bodo obravnavali temeljna sporočila vplivne knjige in odpirali širše interdisciplinarno polje obravnave krize sodobnega kapitalizma, neenakosti in političnoekonomskih dilem sodobnega sveta.

Oznake: