Napovedi

Okrogla miza: Odprto znanje

O odprtem znanju bomo govorili na okrogli mizi v sredo, 17. aprila, ob 16.00 uri na Fakulteti za matematiko in fiziko.

Znanje, ki ga ima naša civilizacija, je bilo ustvarjeno skozi mnogo generacij, s trudom mnogih invečinoma z raziskavami, financiranimi z javnim denarjem; zato bi moralo biti javno in brezplačno dostopno vsakemu Zemljanu, vendar…

Nad znanstvenimi članki imajo monopol založniške hiše. Obračajo se milijarde, kljub temu pa niti avtorji, niti recenzenti niso plačani za svoje delo. Pogosto mora avtor celo plačati za objavo. Strokovna in študijska literatura sta zelo dragi… k sreči pa nam je doba interneta omogočila piratske kopije in seveda največjo pridobitev odprtega znanja – odprto kodo.

O vseh teh temah se bomo pogovarjali na sredini okrogli mizi. Pogovarjali se bodo:

prof. dr. Tomaž Pisanski (FMF),
izred. prof. dr. Andrej Bauer (FMF),
doc. dr. Janez Štebe (FDV, Arhiv družboslovnih podatkov),
Anej Korsika (FF, Delavsko-punkerska univerza) in
Liopold Novelli (FMF, Iskra).

Vabljeni na Fakulteto za matematiko in fiziko, v predavalnico F2 Oddelka za fiziko.

16 Reasons You Need To Watch
woolrich ramar cloth really hipster fashion

16 Reasons You Need To Watch
woolrich fellkragen really hipster fashion