Napovedi

Okrogla miza: Odprto znanje

O odprtem znanju bomo govorili na okrogli mizi v sredo, 17. aprila, ob 16.00 uri na Fakulteti za matematiko in fiziko.

Znanje, ki ga ima naša civilizacija, je bilo ustvarjeno skozi mnogo generacij, s trudom mnogih invečinoma z raziskavami, financiranimi z javnim denarjem; zato bi moralo biti javno in brezplačno dostopno vsakemu Zemljanu, vendar…

Nad znanstvenimi članki imajo monopol založniške hiše. Obračajo se milijarde, kljub temu pa niti avtorji, niti recenzenti niso plačani za svoje delo. Pogosto mora avtor celo plačati za objavo. Strokovna in študijska literatura sta zelo dragi… k sreči pa nam je doba interneta omogočila piratske kopije in seveda največjo pridobitev odprtega znanja – odprto kodo.

O vseh teh temah se bomo pogovarjali na sredini okrogli mizi. Pogovarjali se bodo:

prof. dr. Tomaž Pisanski (FMF),
izred. prof. dr. Andrej Bauer (FMF),
doc. dr. Janez Štebe (FDV, Arhiv družboslovnih podatkov),
Anej Korsika (FF, Delavsko-punkerska univerza) in
Liopold Novelli (FMF, Iskra).

Vabljeni na Fakulteto za matematiko in fiziko, v predavalnico F2 Oddelka za fiziko.