Napovedi

Okrogla miza o ekonomski demokraciji

Vabljeni na okroglo mizo »Ekonomska demokratizacija in gospodarska kriza« na kateri bomo razpravljali o alternativah konvencionalnem organiziranju podjetij in gospodarstva, pri katerem je finančna in odločevalska moč koncentrirana pri lastnikih finančnega kapitala. Obravnavali bomo predloge za prenovo ekonomskega sistema, zlasti na ravni organizacije podjetij, v smeri večje ekonomske demokracije, delavskega soupravljanja podjetij, delavskih prevzemov podjetij ali celo demokratičnega socializma.

Uvodne predstavitve bodo prispevali:

• dr. Aleksandra Kanjuo-Mrčela, Fakulteta za družbene vede
  • Marko Kržan, Delavsko-punkerska univerza
  • Mitja Svete, Mreža za neposredno demokracijo
  • dr. Marta Gregorič, Urbane brazde

Pogovor bo povezoval dr. Gorazd Kovačič, Filozofska fakulteta.

Se vidimo v petek, 19. aprila ob 10.00 uri, v predavalnici 21 na Fakulteti za družbene vede.