Napovedi

Dokumentarni film: ”Kaj je Univerza?”

Vabljeni na predstavitev dokumentarnega filma v nastajanju v petek, 19. aprila, ob 14.00 uri na Fakulteti za družbene vede.Ekipa študentov medijskih študij bo v toku Tedna svobodne univerze dokumentirala različna dogajanja na fakultetah in izven njih. Zato ste v petek vabljeni na Fakulteto za družbene vede, v predavalnico številka 10, kjer bomo predstavili prve posnetke za dokumentarni film v obliki kratke video napovedi.

Film želi z različnimi dokumentarnimi tehnikami vzpostaviti dialog o tem, kaj študij in Univerza pomenita različnim družbenim skupinam. S tem odpira vprašanje ali konsenz o tem, kaj je Univerza in kakšna je njena vloga v družbi, sploh obstaja, ali termin le postaja plavajoči prazni označevalec, ki si ga različne interesne skupine tolmačijo po svoje.